Markat më të vlefshme në botë për vitin 2017

Për pesë vitet e fundit, Apple mbajti titullin e markës më të vlefshme në botë. Këtë vit, krijuesi i iPhone humbi vendin e parë nga Google, sipas renditjes globale të Brand Finance. (më tepër…)
See more

10 ligjet e marketingut në median sociale

Rritja e fuqisë së përmbajtjes dhe marketingut në median sociale mund të rrisë audiencën tuaj dhe bazën e konsumatorëve në mënyrë të menjëhershme. Por duke mos patur ndonjë përvojë të mëparshme apo njohuri, kjo mund të jetë sfiduese. (më tepër…)
See more

Shpi.al, startup-i shqiptar në industrinë e pasurive të paluajtshme

Sipërmarrësi shqiptar Tomi Kallanxhi ka punuar që nga diplomimi në universitet në qytetin e Tiranës për të realizuar ëndrrën e menaxhimit të kompanisë së tij, Shpi.al. (më tepër…)
See more

Shpallen fituesit e Startup Live Tirana, “Nimbus” merr çmimin e parë

Unique Junior Enterprise organizoi këtë fundjavë për të 6-in vit radhazi Startup Live Tirana, eventin që mbledh së bashku të rinjtë e apasionuar ndaj startup-eve dhe bizneseve të reja. (më tepër…)
See more

Sipërmarrësit e suksesshëm nuk e bëjnë kurrë këtë gabim

Ruajtja e vizionit tuaj është e rëndësishme. Sidoqoftë është thelbësore që sipërmarrësit të dëgjojnë se për çfarë kanë nevojë konsumatorët e tyre. (më tepër…)
See more

Kompania RE-Gi tekstil në Shkozet, një tjetër rast suksesi në Shqipëri

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi zhvilloi një vizitë në kompaninë RE-GI tekstil, e cila operon në fushën e prodhimit të konfesioneve të destinuara të gjitha për eksport në tregun italian. Kompania ndodhet në zonën e Shkozetit dhe operon prej rreth 7 vitesh, edhe pse eksperienca e pronarëve të saj është shumë më e gjatë në këtë sektor. (më tepër…)
See more

Me iOS 11 nuk keni pse të pyesni më miqtë tuaj për fjalëkalimet e tyre të Wi-Fi

Ditët e bezdishme kur u kërkonit miqve tuaj fjalëkalimet e Wi-Fi çdo herë që i vizitonit, më në fund po shkojnë drejt fundit. Ose të paktën për të gjithë ata që kanë iPhone me iOS 11. (më tepër…)
See more

Samsung prezanton serinë e re të Galaxy J

Tiranë, Shqipëri - 7 Qershor, 2017 - Samsung Electronics Co., Ltd. lançoi sot serinë e re të Galaxy J. Të gjithë telefonët e rinj Galaxy J7, J5 dhe J3 ofrojnë performancë të lartë në një dizajn mahnitës të trupit të tyre metalik, me teknologji të përparuar të kamerës, të gjitha në një çmim shumë të favorshëm për të gjithë. (më tepër…)
See more

Hapja e Fushatës ndërgjegjësuese “Siguria dhe Privatësia në Internet”

Komuniteti SPI starton fushatën ndërgjegjësuese me temë "Siguria dhe Privatësia në Internet". Kjo fushatë ka si target grupe nxënësish dhe studentësh në mbarë Shqipërinë. (më tepër…)
See more

Menaxhimi i produkteve në një kompani në rritje

Në takimin tonë të rradhës do të kemi të ftuar Alen Saqen, CEO dhe bashkëthemelues i Dentem, një nga startup-et më të sukseshme në Shqipëri që po zgjerohet me shpejtës
See more
1 2